Dezodoryzacja ozonem

Ozon jest naturalnym środkiem bakteriobójczym i utleniającym. W przyrodzie nie ma wirusów, bakterii czy zarazków odpornych na działanie ozonu. W przeciwieństwie do suchej mgły, ozon może usunąć trudny zapach, który sucha mgła tylko tymczasowo maskuje. Ozonowanie mieszkań obejmuje dostarczenie gazowego ozonu i zmieszanie go z powietrzem występującym w pomieszczeniu.

Co to jest dezodoryzacja ozonem ?

Ozonowanie mieszkań sprowadza się do włączenia ozonatora na czas podany w instrukcji. Jako przykład dezodoryzacji weźmy ozon, który jest naturalnym środkiem bakteriobójczym i utleniającym. Wytwarzany jest z tlenu, a kiedy wchodzi on w interakcję z zanieczyszczeniami, ozon je niszczy. W naturalnej koncentracji bakterii, wirusów, grzybów i zarodników, ozon z atmosfery radzi sobie z obciążeniem i usuwa szkodliwe substancje. Podczas przetwarzania, ozon wchodzi w kontakt ze ścianą komórkową bakterii, utleniając zawarte w niej lipidy. W ten sposób tworzy nowe konfiguracje, które są niezgodne z życiem komórkowym. Cząsteczki ozonu robią dziurę w komórce wirusa lub bakterii, staje się ona niezdolna do życia i umiera. To właśnie poprzez obumieranie szkodliwych komórek eliminowany jest nieprzyjemny zapach.

Ozonowanie mieszkań daje podobne rezultaty jak dezodoryzacja ozonem. Dzięki temu zastosowanie technologii „suchej mgły” jedynie zastępuje nieprzyjemny zapach przyjemnymi aromatami cytrusów, mięty, wiśni i roślin łąkowych. Czas trwania ich działania zależy od ilości wytwarzanej mgiełki, producenta urządzenia oraz rodzaju zapachu. Nie można jej jednak użyć do usunięcia np. trudnego zapachu, sucha mgła tylko tymczasowo go zamaskuje.

Udostępnij: