Folia w płynie – zastosowanie

Pomieszczenia, które mogą być zalane wodą, takie jak łazienka, pralnia czy kuchnia muszą mieć wykonaną izolację wodochronną. Do wykonania izolacji warto wykorzystać łatwą do nałożenia folię w płynie.

Folia w płynie jest to bezrozpuszczalnikowy materiał uszczelniający, który po związaniu staje się elastyczny i przede wszystkim wodoszczelny. Wykonanie izolacji wodochronnej z foli w płynie jest konieczne w pomieszczeniach, w których w czasie użytkowania wytwarza się duża ilość pary wodnej, jak również w miejscach, w których płytki na ścianach i podłodze, ciągle bądź okresowo, mają kontakt z wodą, czyli w łazience, toalecie, a także w kuchni, pralni czy pomieszczeniu gospodarczym.

Izolacja pod płytkami

Płytki ceramiczne, które kładzie się na ścianach bądź podłodze nie gwarantują pełnej szczelności. Woda, która przenika przez płytki może przyczynić się do rozwoju grzybów w pomieszczeniu, a w konsekwencji zniszczyć nasze ściany i podłogi. Materiały, które są dość nieodporne na działanie wody to m. in. bloczki gipsowe, jastrychy anhydrytowe, płyty kartonowo – gipsowe czy tynki zawierające gips. Jeżeli chcemy wykonać podłoże z materiału nieodpornego na wilgoć, wówczas musimy zadbać o dobrą izolację.

Nakładanie folii w płynie

Przed nałożeniem folii w płynie, należy odpowiednio przygotować podłoże, co oznacza, iż musi być ono równe i oczyszczone z wszelkich pyłów i substancji. Następnie, podłoże należy zagruntować. Folię w płynie nakłada się za pomocą pędzla bądź wałka. Najlepiej wykonać dwie warstwy izolacji. W zależności od producenta, pierwsza warstwa folii schnie zazwyczaj od 2 do 10 godzin. Po tym czasie możemy zaaplikować drugą warstwę, nakładając ją prostopadle do pierwszej. Druga warstwa schnie około 12 godzin. Po upływie tego czasu możemy już układać płytki.

Udostępnij: